+38 (096) 001 01 60+38 (073) 001 01 70

м. Львів, вул. Тернопільська 21а

+38 (096) 001 01 60+38 (073) 001 01 70

м. Львів, вул. Тернопільська 21а

  1. Головна
  2. Мануальна терапія

Мануальна терапія

    Кожен з нас, мабуть неодноразово відчував біль у спині, дискомфорт у м'язах чи суглобах, скаржився на головний біль, запаморочення, порушення рівноваги та ін. А чи знаєте ви з чим це пов'язано та яка допомога необхідна?    З однієї сторони, сьогодення дає нам найкращі умови для існування, а з іншої - спонукає до пасивного способу життя, що негативно відображається на нашому організмі в цілому.    Допомогти в такій ситуації може мануальна терапія. Що це таке?Мануальна терапія в перекладі з латинської мови "manual" - руки та "therapy" - лікування, що означає техніка лікування за допомогою рук, механізм дії якої полягає у тактильному впливі на тригерні точки.   Тригерні точки - це ділянки посиленої чутливості, які реагують різким болем на їх дотик. За допомогою впливу на ці точки мануальний терапевт запускає у вашому організмі процес самовідновлення. Можливо не всі знають, та робота органів і систем безпосередньо пов’язана з хребтом, в якому знаходиться спинний мозок, куди найперше надходять імпульси від хворого органу. 
Яка дія мануальної терапії на організм людини?
Даний метод лікування відновлює нормальну функцію опорно-рухового апарату, допомагає позбутися больових синдромів, налагоджує кровообіг, відновлює рухомість хребта, допомагає позбутися м’язових спазмів та напруги, покращує поставу, допомагає уникнути хірургічного втручання та багато іншого. 
В мануальній терапії існує три напрямки:
1. Периферичний – поліпшує кровообіг, та відновлює м’які тканини.2. Нейрофізіологічний – нормалізує нервові закінчення, покращує подачу нервових імпульсів.3. Психофізіологічний – механізм дії не на одну частину тіла, а на весь організм.В Медичному центрі "Перший сімейний ім. Святого Єремії" мануальну терапію виконують висококваліфіковані фахівці з великим стажем роботи, що допоможуть відчути значне полегшення вже з перших звернень. 

Illustration
Illustration
Illustration

Ціни на послуги мануального терапевта

Ваше здоров'я - наш найвижчий пріоритет

  • Консультація мануального терапевта

    850грн.


  • Мануальна терапія до 60 хв

    850грн.


Мануальна терапія має оздоровчий вплив, особливо, для лікування хребта:
- грижі міжхребцевих дисків
- грижі (вузли) Шморля хребців
- протрузії міжхребцевих дисків
- остеохондрозі хребта
- хворобі Бехтерєва (анкілозуючий спондилоартрит)
- артрозо-артрит дрібних суглобів
- лікування сколіозу, кіфосколіозу
- порушення осанки по типу посиленого кіфозу, лордозу
- випрямленого (сплощеного лордозу, кіфозу) плоска спина
- головних болях (мігрень)
- мязово-фасціальних болях
- защемленні сідничного нерва
- нестабільності суглобів (без розриву зв'язкового апарату)
- О-подібні ноги, Х-подібні ноги, клишоногість, як допоміжний метод в комплексній терапії
- перерозгиння колінного, ліктьового суглобів (рекурвація суглобів)
- медіальний та латеральний епікондиліт (лікоть тенісиста, гольфіста)
- після травматичні больові синдроми
- післяампутаційні болі, так звані "фантомна біль".
- нестабільність хребців шийного та поперекового відділу хребта 1-2 ступеня, без ознак компресії корінців, оболонок або самого спинного мозку.
Часто мануальну терапію поєднюють, як один з методів реабілітації та комплексного лікування хребта, таких як кінезотерапія, елекростимуляція, магнітотерапія, іонофорез з лікувальними речовинами, плазмотерапія, ударно-хвильова терапія, голко-рефлексотерапія, а також медикаментозна терапія, що дає найкращі результати лікування болю в спині та суглобах.
Мануальна терапія - (лат. manus — рука, therapeia — лікувати, оздоровляти) — вид терапії, який має лікувальний вплив на кістково-м’язову систему, внутрішні органи за допомогою діагностичних і мануальних прийомів.Вона допомагає налагодити функціонування нервових закінчень, усунути спазми і біль у суглобах, дозволяє покращити кровообіг головного мозку, зменшити вираженість головного болю і запаморочення, нормалізувати артеріальний тиск і поліпшити стан організму, а також ефективна при опущенні, спайках та інших проблемах внутрішніх органів.

Є різні види лікування руками взалженості від регіону впливу:
- "мануальна терапія", "хіропрактика" і "остеопатія" (більш м'ягкий вплив) передбачає вплив на кістково-мязову системи, 
- "краніосакральна терапія" лікувальний вплив на організм виникає через вплив на структури черепа шляхом "вислуховування тяги тканин", 
- "вісцеральна мануальна терапія" виявляє оздоровчий вплив на внутрішні органи.  
    Вважається, що причиною виникнення болю є рефлекторний м’язовий спазм, який призводить до блокування суглоба та подальше нервове подразнення і порушення кровообігу. (школа остеопатії, створена американцем Ендрю Стіллом у 1874 р.). Представники школи хіропрактики, створеної американцем Девідом Палмером у 1897 р., вважає, що причиною виникнення болю є підвивих суглоба, який провокує порушення нервової провідності, порушення кровообігу і подальший спазм м’язів. Останнім часом, доводять теорію Ендрю Стілла, спочатку виникає спазм, а потім як наслідок спазму - функціональний блок суглоба. Основне питання, яке потрібно задати наступним це: "Яка причина виникнення рефлекторного спазму м'язів"? Цим питанням зацікавився американський хіропрактор Джордж Гудхард - основоположник прикладної кінезіології. Він вивчав слабкі та сильні м'язи шляхом їх тестування. Гудхард говорить проте, що рефлекторний спазм м'язів виникає, як наслідок порушень на емоційному, біохімічному або фізичному (структуральному) рівнях (ці рівні формують так званий рівносторонній трикутник, який відображає баланс здоров'я). Якщо на якомусь з рівнів (наприклад, хімічному) виникає порушення, тоді це також проявляється на двох інших рівнях (структуральному у вигляді запалення та больовим синдромом та емоційному - лабільність емоційного стану (злість, роздратування, хвилювання, напади страху, як реакція мозку на подразнення різними хімічними речовинами, які надходять з продуктами харчування, з водою, з повітрям, медикаменти, а також тих, які виробляються організмом, як наслідок порушення роботи органів).