+38 (096) 001 01 60

м. Львів, вул. Тернопільська 21а

  1. Головна
  2. Ультразвукове дослідження
  3. Ультразвукове дослідження легень

Ультразвукове дослідження легень

УЗД ЛегеньУльтразвукове дослідження легень набуло особливо широкого розповсюдження з початком пандемії коронавірусу. УЗД легень є одним з передових методів діагностики цього небезпечного захворювання, що дозволяє виявити характерні ураження, оцінити ступень небезпеки. Свіжі дані досліджень підтверджують ефективність використання УЗД легень для первинної діагностики та моніторингу стану здоров’я пацієнтів із COVID-19. Виправдане використання цього методу й для діагностики інших пульмонологічних захворювань.

Переваги УЗД легень

УЗД легень має чимало плюсів:● променеве навантаження на організм відсутнє;● можливо одночасно дослідити різні органи грудної клітки;● обстеження можна проводити в процесі лікування для моніторингу динаміки змін;● проводиться швидко, не потребує окремої додаткової підготовки, очікування результатів;● процедура неінвазивна, абсолютно безболісна, відсутній ризик інфікування;● ціна доступна.
Обстеження не має протипоказів та вікових обмежень, тому його рекомендують як дорослим пацієнтам, так і дітям, а також вагітним.

Покази до УЗД легень

Показами для проведення УЗД легень можуть бути:● перенесений COVID-19;● біль у грудях;● відчуття браку повітря, задишка;● хрипи, сторонні звуки при прослуховуванні легень;● кашель, що не проходить тривалий термін;● дивний колір та консистенція мокротиння, домішки крові, гною;● перенесені травми грудної клітки, підозра на наявність чужорідного тіла у легенях;● підозра на онкологічні захворювання легень.
УЗД легень є безпечною альтернативою рентгенографії у вагітних, у інших категорій пацієнтів може використовуватися як додатковий метод обстеження, для уточнення результатів рентгенографії.
Також УЗД легень може призначатися пацієнтам, які перенесли пневмонію на фоні COVID-19 або страждають на хронічні захворювання з тривалим перебігом та потребують повторних обстежень. В умовах, коли для контролю ефективності терапії, що застосовувалась, оцінки динаміки стану пацієнта потрібні неодноразові повторні дослідження, важливо обрати інформативний та водночас безпечний метод. УЗД легень повною мірою відповідає цим вимогам.
Результат дослідження пацієнт отримує одразу після процедури. Пацієнтам, що пройшли УЗД легень у Львові у медичному центрі «Перший сімейний ім. святого Єремії» з урахуванням результатів обстеження одразу можуть виписати направлення на консультацію до фахівця, що встановить діагноз, дасть рекомендації, за потреби призначить лікування.

Результат дослідження пацієнт отримує одразу після процедури, та за необхідності пропонуємо консультацію фахівця

УЗД легень Львів
Illustration

Як підготуватися до УЗД легень та як проходить процедура

Дотримання дієти, питного режиму та інша попередня підготовка до УЗД легень не потрібна, проводити його можна у будь-який час доби, незалежно від прийому їжі. Основна причина, що може завадити проведенню обстеження – сильний нестримний кашель. У таких випадках лікар може призначити попередній прийом препаратів, що його пригнічують. Також варто обрати такий одяг, щоб можна було швидко оголити верхню частину тіла, зняти прикраси з шиї, довге волосся зібрати у хвіст, косу, щоб не заважало.
Зазвичай УЗД легень проводиться в положенні сидячи, лікар-діагност переміщує датчик по шкірі над грудною кліткою, в разі потреби просить пацієнта зробити вдих, видих, затримати дихання, змінити положення тіла.

Що показує УЗД легень

УЗД легень дозволяє виявити:● абсцес легень;● наявність у плеврі рідини;● ознаки кавернозного туберкульозу чи паразитарних уражень легень;● порушення кровотоку по судинах, що пронизують легені;● доброякісні та злоякісні новоутворення, метастази у легенях які розташовані субплеврально (у поверхневій частині легень).В умовах пандемії COVID-19 діагностична цінність УЗД легень полягає в тому, що цей метод дозволяє спеціалістам виявити характерні для коронавірусної інфекції зміни тканин, структури легень, оцінити ступінь ураження. Зокрема, інфікування коронавірусом викликає:руйнування легеневих альвеол, зміни їх структури, заповнення внутрішнього простору патологічними клітинами, клітинами крові. Це призводить до порушення вентиляції легень;утворення щільних перетинок зі сполучної тканини між дольками легеневої тканини, що може перейти у фіброз, дуже небезпечне ускладнення COVID-19.За допомогою УЗД легень можна обрати оптимальну тактику лікування та оцінити його ефективність, вчасно виявити важкі ускладнення на початковій стадії та запобігти їх подальшому розвитку.

УЗД легень у Львові у медичному центрі «Перший сімейний ім. святого Єремії»

Медичний центр «Перший сімейний» оснащений сучасним обладнанням для ультразвукової діагностики, а рівень кваліфікації лікарів дозволяє з високою точністю розшифровувати результати УЗД легень. У клініці створені комфортні умови, усі спеціалісти ставляться до пацієнтів з турботою та повагою, надають вичерпну інформацію, пояснення у доступній формі. Ціна на УЗД легень у нас демократичні, а за умови запису онлайн, через форму на сайті, надається 10% знижка.Ми дбаємо про безпеку та здоров’я наших пацієнтів, тому формуємо запис з таким розрахунком, щоб звести очікування в клініці до мінімуму, таким чином мінімізувавши контакти пацієнтів. А у роботі використовуємо одноразові витратні матеріали, обладнання дизинфікується відповідно до усіх вимог.Будемо раді відповісти на Ваші запитання, які ви можете поставити зателефонувавши у клініку, на сайті, або ж на наших сторінках у соціальних мережах.

Запрошуємо укладати договори безкоштовного медичного обслуговування з сімейними лікарями, педіатрами та терапевтами в межах гарантій НСЗУ

Безкоштовне обслуговування в приватній клініці - це реально!

Здоров'я жінки передусім

Пройдіть планове обстеження

Медичний центр Перший сімейний ім. Святого Єремії

Все для здоров’я наших пацієнтів як для членів нашої сім’ї